Happy Kitty

Happy Kitty de benim çılgın projem. Bir yere deniz getirmiyorum veya bir ili üçe bölmüyorum ama yine de yeterince çılgın.
Kısaca bir giriş yapmak gerekirse -ki gerekir-, Happy Kitty, Pardus için PlayDeb benzeri, resmi olmayan bir oyun deposu projesidir. Pardus kullanan oyunculara ve oyun geliştiricilerine özgür ve yeniden dağıtılabilir ücretsiz oyunları, oyunlarla ilgili araçları, kütüphaneleri sunmayı ve Pardus'un hem kullanıcılar hem de geliştiriciler için en iyi özgür oyun platformlarından biri haline gelmesine yardımcı olmayı hedefliyor.

Şu an için oldukça yeni bir proje Happy Kitty ve depoda yalnızca 147 paket bulunuyor, daha paketlenecek yüzlerce oyun var. Pardus kullanıyorsanız ve oyun oynamayı, geliştirmeyi seviyorsanız göz atmanızı istirham ederim.

Projenin isminde herhangi bir marka politikasına karşı hareket edilmemesi için Pardus'un resmi projelerinden biri olan PiSi'yi herhangi bir şekilde özellikle kullanmadım. Bunun yerine bu ismin İngilizce'deki yaygın bir kullanımını tercih ettim. Genel anlamda proje dilinin İngilizce seçilmesinin nedeniyse hem İngilizce'mi ilerletmeye çalışmak istemem hem de projenin daha kolay bir şekilde katkıcı bulabilmesini sağlamaktır.

Happy Kitty, bir kaynak paket deposu olduğu için kullanımı normal ikilik depolara göre biraz daha zor gelebilir ama hem konsol üzerinden hem de Kitty gibi basit bir araç yardımıyla grafik arayüzden kolayca kullanılabilir.

Happy Kitty deposunu Pardus'a eklemek için
sudo pisi ar happy-kitty http://happy-kitty.googlecode.com/svn/trunk/pisi-index.xml.xz
komutunun sadece bir kez kullanılması yeterli. Daha sonra depodaki herhangi bir oyun
sudo pisi em hede-oyunu
 komutuyla yüklenebilir.

Projenin şu an tek geliştiricisi, paketçisi ve hatta belki kullanıcısı benim. Umarım bu durum fazla uzun bir süre böyle devam etmez ve Happy Kitty kendisini çok sevecek yeni katkıcılar bulur. Siz de Happy Kitty için bir şeyler yapmak isterseniz proje sayfasına göz atabilir ya da bana e-posta üzerinden ulaşarak bilgi alabilirsiniz. Paketlenecek çok oyun, yapılacak çok iş, geçilecek çok yüksek puan var, sizsiz olmaz :)

Happy Kitty hakkında gelişmeleri yakından takip etmek isterseniz projenin identi.ca sayfasına ve bloguna abone olabilirsiniz.

Yazdıkça şu kısmından da bahsedeyim, şurasını neden öyle yaptığımı da açıklayayım vs. diyorum ama sanırım bu uzunluk ideal. Görüşürüz.
7 yorum

Bu blogdaki popüler yayınlar

DONKEY.BAS

Dinozorus

Rakı şiş kebap çok güzel yine gelecek ben