Amazing Studio

Amazing Studio, Eric Chahi ve Frederic Savoir tarafından kurulan bir Fransız video oyun şirketidir. Heart of Darkness, şirket tarafından yayınlanan tek oyundur, sonrasında video oyun endüstrisinden film ve prodüksiyon sonrası düzenleme alanına geçmiştir.


Heart of Darkness, bir milyondan fazla kopya satarak olumlu eleştiriler almıştır. Amazing Studio, Playstation 2 için de geliştirme yapmaya başlamayı planlamıştı. Bir ara da Heart of Darkness'a dayanan bir 3B animasyon filmi hakkında konuşmak için Steven Spielberg ile temasa geçti.

Heart of Darkness'ın üretilmesiyle Eric Chahi, on yıl süren geliştirme süresinden sonra zihinsel olarak kendisini toparlamak için şirketten ayrılıp, oyun stüdyosunu diğer kurucu Frederic'e bıraktı.

Eric, dinlenme sürecindeyken jeoloji merakından dolayı birkaç aktif volkanı ziyaret etti. Daha sonra video oyun endüstrisine geri döndü ve 2011'de deneyimlerinden de ilham alarak Ubisoft ile From Dust'ı çıkardı.

Bu sırada Amazing Studio, video oyun endüstrisinden ayrıldı ve Mickey 3D'nin Respire'ı da dahil olmak üzere birçok müzik videosu için animasyon sağladı. Daha sonra Amazing Digital Studios olarak yeniden markalaştı ve özellikle Fransa'da ve Avrupa'nın diğer bölgelerinde üretilen bağımsız filmler için prodüksiyon sonrası düzenlemeye odaklandı.

Kaynak

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Prince of Persia'nın Kaynak Kodları Yayınlandı

Rakı şiş kebap çok güzel yine gelecek ben

Dinozorus