Tekken 7 Linux'a da Gelebilir

Duyurunun internet üzerinde sızmasından birkaç saat sonra Bandai Namco'dan Tekken 7 için doğrulama geldi: yaa yapıyoruz işte kendi çapımızda bir şeyler.


Hatta oyun için kısa bir tanıtım videosu da ortamlarda şu an.Tanıtım videosu "Son Savaş" ifadesiyle sona eriyor ama elbette bunun serinin sonu değil, hemen hemen her yeni oyunda kullanılan bir klişe olduğu açık.

Tekken 7'yi serinin önceki başlıklarından ayıran en önemli fark ise serinin geliştiricilerinin oyun motoru olarak Unreal Engine 4 kullanacak olması. Tekken'in yapımcısı ve oyun direktörü Katsuhiro Harada'ya göre UE4, onların oyunun ilginç noktalarına daha çok yoğunlaşmasını ve yorucu kısımları Epic Games'in popüler motoruna bırakmasını sağlayacak. Ayrıca Harada, UE4'ün kullanılmasının kendilerinin yapabileceğinden daha hızlı bir şekilde oyunu daha çok platforma aktarabilmelerini sağlayacağını tahmin ediyor.

Tekken 7 için henüz ne bir çıkış tarihi ne de açıklanmış hedef platformlar var ama oyunun UE4'ün destek verdiği konsollardan PlayStation 4 ve Xbox One için çıkması büyük bir ihtimal gerçek olacaktır. Bunun yanı sıra Windows da olası bir hedef. Bundan daha ilginci ve bizi daha çok ilgilendiren kısmıysa Tekken 7'yi UE4'ün destek verdiği platformlardan Linux ve SteamOS üzerinde yerleşik olarak oynayabilmemiz de olasılıklar arasında.

Kaynaklar
Tekken 7 coming to Linux and SteamOS using Unreal Engine 4
Tekken 7 Duyuruldu + Unreal Engine 4 Kullanıyor

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Prince of Persia'nın Kaynak Kodları Yayınlandı

Rakı şiş kebap çok güzel yine gelecek ben

Dinozorus