Okey

Kesin konuşmayayım ama bir ara okey yapmayı düşünüyorum. Neredeyse her oyunun özgür (açık kaynak) karşılığı var ama bize ait olan okeyin yok. Okeyle ilgili şu anda iki proje var: oKey ve rummy. Şu anda ikisinin gelişimi de aktif değil ama. Yapım aşamasına geçtiğimde bu projelerin geliştiricileriyle iletişime geçerim, eğer hala konuyla ilgileniyorlarsa beraber bir şeyler yapabiliriz.

Şu anda yalnızca okeyin kurallarını, oyunun özelliklerini ve oyunda kullanılabilecek görselleri hazırladım. Gerisi için uzun bir zaman (tahminen 6 ya da 12 ay) beklemem gerekecek büyük ihtimalle (belki daha da fazla).
İlk etapta 3B'nin gerekli olmadığını düşünüyorum, bunun yerine görsellerin tamamını SVG olarak hazırlayarak her çözünürlükte sorunsuzca görünmesini istiyorum.

Yapay zeka ile bilgisayara karşı ve internetten diğer kanlı canlı rakiplerle oynanabilir bir şekilde yapmayı düşünüyorum oyunu. Tarayıcıda mı yoksa masaüstünde mi olacağına ise henüz karar vermedim ama masaüstü bana daha mantıklı geliyor şu anda.

Yorumlar

maidis dedi ki…
Bir diğer okey projesi için bkz: gokey

Bu blogdaki popüler yayınlar

Prince of Persia'nın Kaynak Kodları Yayınlandı

Dinozorus

Rakı şiş kebap çok güzel yine gelecek ben